Make font size smaller Make font size default Make font size larger

EGE ÜNİVERSİTESİ

Diş Hekimliği Fakültesi

Bilimsel

 • 7 Mart 2017 : Seminer - Koruyucu Ortodonti Paneli Temporomandibuler Eklem Düzensizliklerinin Tedavisinde Botulinium Toksin Uygulamaları

Doç.Dr.Gülcan COŞKUN AKAR                    (EÜ Diş Hekimliği Fakültesi)

Doç.Dr.Candan EFEOĞLU                            (EÜ Diş Hekimliği Fakültesi)

 

 • 5 Aralık 2017 : Koruyucu Ortodonti Paneli

Prof. Dr. Servet DOĞAN                                  (EÜ Diş Hekimliği Fakültesi)

Prof. Dr. Aslıhan M.ERDİNÇ                          (EÜ Diş Hekimliği Fakültesi)

Prof. Dr. M.Gökhan ÖNÇAĞ                          (E.Ü Diş Hekimliği Fakültesi)

Doç. Dr.Enver YETKİNER                             (EÜ Diş Hekimliği Fakültesi)

Dt.Elif ERTAŞ                      (Türk Ortodonti Derneği Hukuk Komisyonu Başkanı)

 

 • 30 Mart 2018 : Bilimsel Toplantı

Prof. Dr. Erhan ÇÖMLEKOĞLU     (EÜ Diş Hekimliği Fakültesi)

Doç.Dr.Emir YÜZBAŞIOĞLU       (Bahçeşehir Üni. Diş Hekimliği Fakültesi)

Doç.Dr.Mehmet Emin KAVAL          ( EÜ Diş Hekimliği Fakültesi)

Doç. Dr.Ilgın AKÇAY                       (EÜ Diş Hekimliği Fakültesi)

 

 • 27-29  Nisan 2018 Diş Hekimliği Öğrenci Kongresi

           Moderatör: Prof. Dr. Pelin GÜNERİ               (E.Ü Diş Hekimliği Fakültesi)

Prof. Dr. Özgün ÖZÇAKA                              (E.Ü Diş Hekimliği Fakültesi)

Prof. Dr. Enver Alper SİNANOĞLU               (Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi)

Doç. Dr. Betül KARACA                                (E.Ü Diş Hekimliği Fakültesi)

Doç. Dr. İsa KAYA                                          (E.Ü Tıp Fakültesi, KBB Anabilim Dalı)

Dr. Öğretim Üyesi Aylin ÇALIŞ                     (E.Ü Diş Hekimliği Fakültesi)

 

 • 5 Nisan 2019: “Koruyucu Diş Hekimliği” Sempozyumu 

Prof. Dr. Lijian JİN                      (Hong-Kong Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi)

Duygu İlhan                                 (FDI Üye İrtibat ve Destek Komite Başkanı)

Prof. Dr. Şebnem TÜRKÜN       (E.Ü Diş Hekimliği Fakültesi)

Prof. Dr. Ece EDEN                    (E.Ü Diş Hekimliği Fakültesi)

 

 • 26 Eylül 2018 Fakültemiz 2018-2019 eğitim– öğretim dönemi akademik açılış ve hekim önlüğü giyme töreninde Üniversitemiz emekli rektör yardımcısı Prof.Dr.Haluk BAYLAS  tarafından ilk ders ver
 • 14 Şubat 2019 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Dönemi 1.Sınıf Koruyucu Diş Hekimliği Dersimize; Fakültemiz Emekli Öğretim Üyelerinden Sayın Prof.Dr.Turgay SEÇKİN, EÜ Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Sayın Prof.Dr.Abdullah SAYINER ve Endodonti Uzmanı Uzman Dt. Meral Gül UZMAN “iyi hekim/ diş hekimi olma” konulu konferanslarıyla katkı sağladılar.
 • 14 Mart 2019: “Oral Mukozal Lezyonları Ne Kadar Tanıyoruz ?” konulu panel
 • 5 Nisan 2019: “Koruyucu Diş Hekimliği” Sempozyumu
 • 19-21 Nisan 2019 Hesira Ağız ve Diş Sağlığı Topluluğu ve Fakülte Öğrencileri tarafından APEX 2019 Diş Hekimliği Zirvesi düzenlendi.
 • 17 Mayıs 2019 Bifazik Kalsiyum Sülfat buluşu ile ABD'de 2019 Thomas Edison Ödülü'ne layık görülen Dr.Amos YAHAV tarafından "Bifazik Kalsiyum Sülfat ve Hidroksiapatit kombinasyonu ile ogmentasyonun akademik yeri ve gerçekliği" konulu konferans verildi.
 • 25 Eylül 2019 Fakültemiz 2019-2020 eğitim– öğretim dönemi akademik açılış ve hekim önlüğü giyme töreninde Fakültemiz Periodontoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof.Dr.Şule Sönmez Tarafından ilk ders verildi.
 • 22 Ekim 2019, 19 Aralık 2019 Çocuk ve yetişkinlerde kanser tedavisi sırasında ağız bakım protokollerinin oluşturulması amacıyla 22.10.2019 ve 19.12.2019 tarihlerinde EÜ Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyeleri ve İzmir İlinde Onkolojik tedavisi uygulayan hastanelerdeki Radyasyon Onkologlar, Tıbbi Onkologlar, Pediatrik Hematolog, Onkologlar ve İl Sağlık Müdürlüğü çalışanları tarafından 2 çalıştay gerçekleştirildi.
 • 7 Kasım 2019 Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden Fakültemiz, yeni gelişmeleri öğrencileri ile paylaşmak adına Multidisipliner Eğitim kliniğindeki öğrencilerimize, Ni-Ti resiprokal eğelerin kullanımı ile ilgili pratik eğitim verildi.
 • 22 Kasım 2019 Sağlıklı Yaşam Şurası :  Farklı disiplinlerden 600 akademisyenin yanı sıra, sağlık sektörü temsilcileri ve bürokratları, ‘Sağlıklı Yaşamın Geleceği Şurası’nda bir araya geldi.
 • 4 Aralık 2019 Üniversitemiz kariyer yolculuğu etkinliği kapsamında; Bornova Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Uzm.Dr.Esra ALADAĞ, İzmir Diş Hekimleri Odası Yönetim Kurulu üyesi Prof.Dr.Murat TÜRKÜN ve patent sahibi hocamız Prof.Dr.Pelin GÜNERİ kariyer yolculuklarındaki deneyimlerini aktardı.
 • 12 Aralık 2019 EBİLTEM-TTO, Ege Teknopark, EGESEM ve Kariyer Planlama ve Başarı Koordinatörlüğü tarafından yürütülen “Teknoloji Girişimciliği 101” başlıklı eğitim verildi.
 • 12, 13 ve 16 Aralık 2019, 14-21 Şubat 2020 Prof.Dr. Uğur TEKİN, Prof.Dr. Ece EDEN, Doç.Dr. Hande KEMALOĞLU,     Doç.Dr. Mehmet Emin KAVAL tarafından “Dental Travma Olgularında İlk Müdahale ve Takip Protokolünün Oluşturulması” projesi kapsamında İzmir İl Sağlık Müdürlüğü ile gerçekleştirilen protokol ile İzmir İlinde Kamuda çalışan Diş Hekimlerine 13-20-27 Aralık 2019 tarihlerinde eğitimler verilmiştir. Yaklaşık 250 Diş Hekimi eğitim almıştır.
 • 12, 13 ve 16 Aralık 2019 Erasmus hareketliliği kapsamında Mainz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr.James Deschner tarafından Fakültemizde ders verilmiştir.
 • 4 Şubat 2020 Üniversitemiz Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyelerinden Sayın Prof.Dr. Abdullah SAYINER "İyi Hekim Olma" başlıklı sunumuyla Koruyucu Diş Hekimliği Dersimize katkı sağladı.
 • 12 Şubat 2020 Pozitif-İz Derneği tarafından, HIV ve AIDS hakkındaki bilgilerin tazelenmesi ve öğrencilerimizin bu konuda duyarlılık kazanması, sağlık çalışanları arasında HIV ile yaşayanlara yönelik ayrımcılığın azaltılmasına yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı.
 • 5 Mayıs 2020 COVID-19 ile mücadele kapsamında alınan tedbirler doğrultusunda, Üniversitemizde uzaktan eğitimin başarıyla gerçekleşmesinde büyük emek harcayan Rektörümüz Prof.Dr.Necdet BUDAK ve Üniversitemiz Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür V. Dr.Öğretim Üyesi Fırat SARSAR’ın önemli katkıları sayesinde; Fakültemiz Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr.Pelin GÜNERİ ve Endodonti Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç.Dr.Mehmet Emin KAVAL 4.sınıf öğrencilerimize online olarak ders verdi.
 • 21 Mayıs 2020 Üniversitemiz online kariyer günleri etkinlikleri kapsamında; Fakültemiz mezunu Dt.Tolga ÖZKALFA başarılı bir diş hekimi ve spor adamı olma yolundaki deneyimlerini aktardı. 
 • 29 Mayıs 2020 Üniversitemiz online kariyer günü etkinlikleri kapsamında, Fakültemiz mezunu, Medipol Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğretim üyelerinden Dr. Öğr. Üyesi Tan Fırat Eyüboğlu, COVİD 19 pandemisinde diş hekimliği uygulamalarında sağlık hukukunu ve endodontide güncel gelişmeleri bizlerle paylaştı. 
 • 5 Haziran 2020 Üniversitemiz online kariyer günü etkinlikleri kapsamında, Fakültemiz mezunu, Diş Hekimi Emek KÜLÜR, mesleki deneyimlerini, hayat serüvenini ve önerilerini bizlerle paylaştı.