Çerez Örnek

Engelli Hastalarımız İçin

Refakatçısı ile gelen engelli hastanın tedavi süreci:

 1. Hastanın tekerlekli sandalyesi yoksa güvenlik tarafından tekerlekli sandalye hasta yakınına teslim edilir.
 2. Hasta, tekerlekli sandalye ile yakını tarafından güvenlik eşliğinde ADSM binasına giriş yapar.
 3. Hastanın kayıt işlemleri ADSM binası zemin kat sekreterliğinde tamamlanır.
 4. Hasta tekerlekli sandalye ile ADSM binasının zemin katında yer alan engelli hasta ünitine alınır ve ilk muayenesi gerçekleştirilir.
 5. Hastanın ilk muayenesi görevli hekim tarafından yapılarak hastanın tedavi süreç planlaması oluşturulur.
 6. Hasta, ihtiyaç halinde röntgen çekimi için tekrar tekerlekli sandalyeye alınır ve ADSM binasının zemin katında bulunan röntgen odasında gerekli çekimleri gerçekleştirilir. Röntgen çekiminden sonra hasta tekrar engelli ünitine alınır.
 7. İlk muayene sonrası ortaya çıkan tabloya göre gerekli tedaviler bir görevli tarafından ilgili birimlerle görüşülerek organize edilir.
 8. Hastaya, planlanan tedavi sürecine göre verilmesi gereken tedaviler, aynı engelli ünitinde ilgili birimin hekim(ler)i tarafından gerçekleştirilir.
 9. Hastanın ödeme yapması gereken durumlarda hasta vezneye yönlendirilir. Yerdeki mavi çizgi takip edilerek poliklinikler binasına gidilir.
 10. Hastanın refakatçisi olsa bile hasta refakatçi talep ederse hastaya acil tedavi stajyer hekimlerinden bir tanesi hastanın tedavi süreci boyunda refakatçilik yapar.
 11. Tedavisi tamamlanan hasta güvenlik eşliğinde gönderilir.

      Refakatçisiz gelen engelli hasta için güvenlik personeli acil stajer hekimlerine bilgi verir. Refaketçisiz gelen engelli hastaya, acil tedavi stajer hekimlerinden bir tanesi hastanın tedavi süreci boyunda refakatçilik yapar.

    

            ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZ TEDAVİLERİ İÇİN; MESAİ GÜNLERİ 09:00 - 10:00 SAATLERİ ARASINDA FAKÜLTEMİZ İLK KAYIT BİRİMİNE BAŞVURABİLİRLER.

 

            BORNOVA METRO DURAĞINDAN KAMPÜS GİRİŞİ YAPTIĞINIZDA KULLANACAĞINIZ GÜZERGAH İÇİN TIKLAYINIZ

            OSMAN KİBAR KAVŞAĞI ANAKAPISINDAN KAMPÜS GİRİŞİ YAPTIĞINIZDA KULLANACAĞINIZ GÜZERGAH İÇİN TIKLAYINIZ

 


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ