Çerez Örnek

FAKÜLTEMİZ HAKKINDA

 

  • Türkiye'de hasta hizmeti açısından dünya standartlarında sağlık hizmeti sunan ulusal akreditasyona sahip olarak hizmet veren A plus hastane olarak değerlendirlen bir fakülteyiz.

 

  •  Üniversite seçme ve yerlşatirme sınavlarında öğrencilerin ilk sıralarda tercih ettiği diş hekimliği fakülteleri arasında yer alan fakültemiz özellikel son dönemlerde sahip olduğu teknik donanımı ile eğitim, sağlık ve araştırma konularında büyük aşama kaydetmiştir. Günümüz teknolojisine uygun olarak yenilenen tedavi üniteleri ve alt yapı çalışmaları ile tümüyle yenilenen kliniklerimizde hastalara huzur içinde tedavi görme ortamı yaratılmıştır. Elektron mikroskobuna (SEM) sahip bir araştırma laboratuvarı, Similasyon Laboratuvarı, Biyokimya Laboratuvarı, Bilgi İşlem Merkezi ve bir kütüphane ile fakültemizde araştırmacılara ve öğrencilere gereksinim duyulan tüm çağdaş eğitim hizmetleri verilebilmektedir.

 

  • Ağız Diş ve Çene Cerrahisi, Ağız Diş ve Çene Radyolojisi, Endodonti, Ortodonti, Pedodonti, Periodontoloji, Protetik Diş Tedavisi, Restoratif Diş Tedavisiolmak üzere 8 Anabilim Dalında eğitim veren araştırmalar yapan ve sağlık hizmeti sürdüren güçlü bir ekibe sahibiz. Diş Hekimliği Fakültesinde eğitim 5 yıl olup 1. ve 2. sınıfta ağırlıklı olarak temel bilimler ( anatomi, fizyoloji, histoloji gibi) laboratuar uygulamaları ve el becerilerini geliştirme ve meslek derslerine giriş yer almaktadır. 3. Sınıfta hekim adayları daha çok diş hekimliği bilimini ilgilendiren dersleri ağırlıklı olarak almaya başlarlar. 4. ve 5. Sınıfta ise 8 ayrı anabilim dalının stajlarını alırlar. Çok yoğun bir hasta potansiyelimiz olması sebebiyle geleceğin hekim adayları çok iyi bir klinik eğitimi alma şansına sahip olurlar ve çok iyi bir klinisyen olarak mezun olurlar. Öğrencilerin mesleki eğitimlerinin yanı sıra değişik uğraş alanlarına yönlendirilmesi ve sosyal yönden güçlendirilmesi amacıyla ders programı içerisinde seçmeli dersler ve sosyal sorumluluk projeleri bulunmaktadır.

 

  • Yurtdışındaki çeşitli üniversitelerin Diş Hekimliği Fakülteleri ile kurulan ilişkiler sonucunda öğretim elemanlarına araştırma yapma, öğrencilere ise yurtdışında eğitim görme olanağı sağlanmaktadır. Ege Üniversitesi DişHekimliği Fakültesi, Avrupa Birliği’nin eğitim alanındaki faaliyet programı olan “Erasmus Programı”na ülkemizden katılan ilk Diş Hekimliği Fakültesidir. Ayrıca Fakülte, Avrupa Birliği’ne üye ülkelerin Diş Hekimliği Fakültelerinin eğitim amacı ile kurduğu ADEE’ye (Association for Dental Education in Europe) ve DENTED’e (Thematic Network Project Achieving Convergence in Standarts of Output of European Dental Education) de üye olmuştur. Bu yıl dünya üniversitelerini bilim alanlarına göre sıralayan URAP’ın dünya alan sıralamasına göre Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi olarak ilk 200 e girerek çok dikkat çekici bir başarı elde etmiştir.

  • DUS sınavları ile ilgili olarak 2017 yılında 2. ve 5. , 2018 yılında 2., 9., 10. Dereceleri fakültemize ait derecelerdir. Ayrıca başka fakültelerden mezun Ege Diş Hekimliğinde uzmanlık eğitimini tercih eden 2 Türkiye birincisi ve ilk 10’nda olan 6 öğrenci ve ilk 100 ‘de olan ve fakültemizi tercih eden birçok diş hekimi olmuştur. Kısaca iyi bir uzmanlık eğitimi vermekteyiz

  • Fakültemiz Ege Üniversitesi kampüsü içinde yer almakta olup merkezi kütüphaneye, yemekhaneye ve spor komplekslerine 5 dakikalık yürüme mesafesindedir. Ulaşımı ve erişilebilirliği çok kolaydır. Metro duraklarına yakındır. Barınma olarak fakülteye yürüme mesafesinde köy yurdu bulunmaktadır. Ayrıca civarda birçok özel yurt da bulunmaktadır.
     


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ